• UWAGA-INFORMACJA-2021.JPG

Szanowne Biegaczki, Szanowni Biegacze,

Nadzieja umiera ostatnia – mówi znane porzekadło.


Jeszcze kilka dni temu mieliśmy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w kraju zostanie całkowicie opanowana. To i tylko to jest bowiem sygnałem , że można - bez narażania kogokolwiek na minimalne nawet niebezpieczeństwo zdrowotne - organizować duże imprezy biegowe. Niestety, na tak oczekiwane informacje musimy jeszcze poczekać. Jak długo? No właśnie, tego nie wiemy.

Po raz drugi zatem zmuszeni jesteśmy do podjęcia trudnych, ale odpowiedzialnych decyzji, które są oznaką dojrzałości i troski o innych. Nie mając 100% pewności, że do września 2021 roku sytuacja epidemiologiczna  na terenie kraju będzie całkowicie opanowana nie możemy podejmować ryzyka. Stąd też trudna, ale konieczna decyzja o odwołaniu Festiwalu biegowego 2021. Przypomnijmy, że Festiwal tworzą: 9.bieg 10 km Szpot Swarzędz, V Półmaraton Szpot Swarzędz oraz II Bieg Rodzinny. Mamy nadzieję, że do wiosny przyszłego roku zarówno wygramy walkę z koronawirusem oraz zdobędziemy praktyczną wiedzę, jak w tej  nowej rzeczywistości przygotowywać i zabezpieczać tak duże wydarzenia.  Od zawsze bowiem zdrowie i bezpieczeństwo  uczestników naszych imprez było, jest i będzie dla nas priorytetem.

Zapraszamy do śledzenia naszych komunikatów zarówno na stronie www.biegi.szpot.pl jak też na Facebook i Instagramie. Zachęcamy do treningu, aktywności ruchowej, bo każdy start powinien być poprzedzony długimi przygotowaniami.

Osoby, które chcą wycofać wpłacone wpisowe prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Organizatorzy Festiwalu Biegowego Szpot Swarzędz