Niecałe 3 tygodnie po zakończeniu II Półmaratonu Szpot Swarzędz w salonie Citroen Szpot

miało miejsce przekazanie Panu Markowi Podobińskiemu z Poznania nagrody głównej w losowaniu – samochodu Citroen C1

Dokładnie 1110 zawodników w niedzielę 10 września br.  wystartowało i ukończyło swarzędzki półmaraton, ale to do Pana Marka uśmiechnęło się szczęście. To właśnie jego kupon z numerem startowym 515 został wylosowany spośród biegaczek i biegaczy, którzy ukończyli bieg w regulaminowym czasie.

Laureat o wygranej dowiedział się dopiero telefonicznie od Organizatora, ponieważ nie wierząc w swoją szanse na wygraną zaraz po biegu udał się do domu.

Jeszcze dzisiaj, w dniu wydania samochodu dało się zauważyć niedowierzanie w wygraną. Jak powiedział Pan Marek „ Nigdy nie biegałem po nagrody. Lubię biegać w Swarzędzu – był to już mój trzeci bieg i na pewno jeszcze wrócę.”

Jednak nagroda jaką jest Citroen C1 niewątpliwie jest miłym ukoronowaniem wysiłku na dystansie 21, 097 km, który zwycięzca loterii pokonał w czasie 1 godzina i 48 min.