• BANER-UZALWZNIENIA-FRONT.png
 

"U nas po prostu każdy musi się czuć wyjątkowo, nawet jeśli zajmie jedno z ostatnich miejsc. Dla wyczynowców będą też nagrody finansowe, a dla tego, który złamie 30 minut ufundujemy nagrodę niespodziankę"

SPORT
www.sportowy24.pl
10 km Szpot Swarzędz szybki bieg po nagrody, medale i radość całej rodziny
autor: Radosław Patroniak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W niedzielę, 2 czerwca, odbędzie się 11. edycja biegu 10 km Szpot Swarzędz. To jedna z największych tego typu imprez w aglomeracji poznańskiej. w dodatku pod kilkoma względami wyjątkowa.
Pierwszym wyróżnikiem dla Swarzędza jest bieg rodzinny.
"Sześć lat temu podpatrzyłem starty całych rodzin na Majorce. Od razu wpadłem na to, że mu- simy ten genialny pomysł prze- nieść do nas. Zaczynaliśmy od 250 osób, a w tym roku liczymy, że na 1 km wystartuje w biegu rodzinnym
prawie 1000 osób" przyznał Ireneusz Szpot, inicjator i organizator swarzędzkich zawodów.
Drugim wielkim atutem 10 km Szpot Swarzędz zawsze były medale i nagrody.
W tym względzie nic się nie zmieni. Medale w tym roku będą przepiękne, a nagrody jak zwykle będą szły szeroką ławą i będą przypisane do określonych miejsc i nie mam na myśli wcale tych czołowych lokat.
"U nas po prostu każdy musi się czuć wyjątkowo, nawet jeśli zajmie jedno z ostatnich miejsc. Dla wyczynowców będą też nagrody finansowe, a dla tego, który złamie 30 minut ufundujemy nagrodę niespodziankę" dodał Ireneusz Szpot.

Uczestnik Ironmana, zdobywca Korony Ziemi (trzynasty w Polsce i pierwszy w Wielkopolsce) nie zapomina też o tym, że bieg w Swarzędzu musi mieć za każdy razem cel charytatywny. W tym roku po raz drugi pobiegniemy dla Joasi.
Kwotę na szczytny cel można przekazać już na etapie zgłoszenia do biegu. "Rok temu startowa, "jedynka" poszła za 1500 zł"- zauważył Ireneusz Szpot.

W organizacji zawodów zawsze może on liczyć na wsparcie przyjaciół i władz miasta.
Bieg 10km Szpot Swarzędz jest - obok Memoriału Arkadiusza Gołasia -największą i najpopularniejszą imprezą sportową w naszej gminie. To również jeden z największych biegów ulicznych na tym dystansie nie tylko w Wielkopolsce, ale
również w kraju. Od początku cieszy się ogromną popularnością, a na listach startowych, wśród tysięcy biegaczy, co roku mamy nazwiska wielu utytułowanych zawodników.
We wszystkich dotychczasowych edycjach na starcie tej imprezy stanęło ponad 20 tys. osób, którzy chwalą zarówno wysoki poziom sportowy, jak i organizacyjny.
Dla mnie ważne jest jednak to, że w biegu uczestniczy wielu naszych mieszkańców, dla których bieganie stało się pasją i formą rekreacji-podkreślił Marian Szkudlarek, Burmistrz Swarzędza.