• BANER-UZALWZNIENIA-FRONT.png
 

Pierwszy w Polsce Jabłkomat - to ich dzieło - poznajcie ich bliżej 


Zamiłowanie do sadownictwa w naszej rodzinie zapoczątkował senior Kazimierz Dębski na początku lat pięćdziesiątych, dzierżawiąc sady jabłoniowe w Młodawsku i aleje czereśniowe w rejonie Poznania.

W 1975 roku w Rabowicach, niedaleko Swarzędza i założyliśmy sad, w którym dominowały silnie rosnące stare odmiany jabłoni i śliw. Wybudowaliśmy przechowalnie i sortownie, a następnie w latach ’90-tych chłodnie z kontrolowaną atmosferą. Z biegiem lat sad był modernizowany. Zaczęliśmy sadzić jabłonie, śliwy i grusze szczepione na karłowych podkładkach, które były wówczas sprowadzane z Holandii, Belgii i Niemiec.


Od roku 1996 prowadzimy sad zgodnie z metodyką Integrowanej Produkcji (IP), co potwierdzają przyznawane nam co roku certyfikaty. Już wówczas zaczęliśmy prowadzić naszą produkcję w duchu zrównoważonego rolnictwa, o czym aktualnie mówi Europejski Zielony Ład.


INTEGROWANA PRODUKCJA - to gwarancja na to, że owoce są:

# o najwyższych wartościach biologicznych i odżywczych oraz bezpieczne dla zdrowia ludzi

# chronione przed chorobami i szkodnikami przez selektywne środki ochrony roślin i przez czynniki zwalczania biologicznego

# poddawane ścisłej kontroli pod kątem pozostałości środków ochrony roślin, nawozów oraz innych substancji niebezpiecznych dla zdrowia


INTEGROWANA PRODUKCJA uwzględnia cele ekologiczne takie jak ochronę krajobrazu rolniczego oraz różnorodności biologicznej.


Prowadzimy na terenie gospodarstwa sezonową (od sierpnia do maja), bezpośrednią sprzedaż naszych owoców i przetworów (soki, musy, powidła, octy, owoce suszone).


Zapraszamy również do korzystania z naszego automatu samoobsługowego - pierwszego w Polsce ‚JABŁKOMATU’ :)

link do strony http://debski-sad.pl/